Strona główna » O wydziale » Instytuty » Instytuty » Instytut Politologii i Europeistyki » Aktualności » Wizyta w Technoparku Pomerania - Bezpieczeństwo w Sieci

Wizyta w Technoparku Pomerania - Bezpieczeństwo w Sieci

Technopark Pomerania zaprasza studentów Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego na nietypowe zajęcia, dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Podczas półtoragodzinnej sesji poruszymy trzy tematy - bezpiecznego przechowywania danych, blockchaina - systemu cyfrowego rozproszenia danych oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy Facebook ma wpływ na wyniki wyborów. 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Prezentacje wygłoszą przedstawiciele Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz praktycy z firm, lokatorów Technopark Pomerania.

➡ 21 czerwca, godzina 14.00, sala Castanea na parterze budynku F2 Technoparku.

➡"Czy w Technoparku jest miejsce dla humanisty?" - Jakub Gibowski, przedstawiciel Technoparku
➡"Wyborca - produkt Facebooka" - dr. Tomasz Czapiewski, Zastępca Dyrektora Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego,
➡"Bezpieczne przechowywanie danych" - przedstawiciel firmy, Storageit,
➡"Blockchain - Bezpieczeństwo danych" - Rafał Papliński z Meelabs Polska Sp. z o.o.

�� Internet jest miejscem pełnym rozrywki i wiedzy. Za jego pośrednictwem załatwiamy różne ważne sprawy, ale w takcie podróży po sieci mimowolnie pozostawiamy po sobie ślady.

�� Informacje o nas mogą zostać przechwycone lub pozyskane przez internetowych przestępców. Częściej jednak sami dajemy innym dostęp do nich.

�� Używając darmowych narzędzi internetowych często nieświadomie godzimy się na wykorzystywanie naszych danych w różnych celach. Ich krążenie po Internecie umożliwia np. rozsyłanie reklamowego spamu. Dlatego też nieraz informacje o nas stają się towarem — są sprzedawane reklamodawcom.

Technopark Pomerania to zespół obiektów zarządzanych przez Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny, gdzie realizowane są programy wsparcia rozwoju przedsiębiorstw, wynajem biur oraz świadczenie usług w centrum danych. W celu wzbogacenia oferty Technoparku i uatrakcyjnienia go dla firm współpracujemy z innymi instytucjami otoczenia biznesu w regionie oraz branżowymi organizacjami pozarządowymi.

Zdjęcia

Komentarze niedostępne dla tego wpisu kanału.