Strona główna » O wydziale » Instytuty » Instytuty » Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie » Wydarzenia » Konferencja „Procesy mobilizacji etnicznej mniejszości narodowych i etnicznych...

Konferencja „Procesy mobilizacji etnicznej mniejszości narodowych i etnicznych…

Pracownicy Zakładu Najnowszych Dziejów Politycznych i Problemów Etnicznych,  Instytutu Politologii i Europeistyki zapraszają do udziału w konferencji:

7 LISTOPADA 2012 ROKU,  SZCZECIŃSKI INKUBATOR KULTURY

Konferencja będzie okazją do dyskusji wokół takich zagadnień jak: jakość współpracy organizacji mniejszości narodowych i etnicznych z samorządem terytorialnym, ocena wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, ocena wpływu Ustawy o Mniejszościach Narodowych i Etnicznych oraz języku regionalnym na funkcjonowanie organizacji na terenie województwa w porównaniu z innymi regionami, jakości mobilizacji etnicznej, uczestnictwa w życiu politycznym, kondycji organizacji skupiających mniejszości etc.

Honorowy patronat nad konferencją objęło MInisterstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP.

Obrady odbywać się będą w Szczecińskim Inkubatorze Kultury  (al. Wojska Polskiego 90), w godzinach: 10.00 -17.30. Mapa dojazdu

Przedsięwzięcie zostało finansowo wsparte ze środków Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorzy planują wydanie recenzowanej monografii, związanej z tematyką konferencji do końca 2012 roku. Na zgłoszenia i referaty oczekujemy do 5 listopada 2012 roku.

Formularz zgłoszeniowy na konferencję oraz szczegóły dotyczące wymogów redakcyjnych do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania

Komentarze niedostępne dla tego wpisu kanału.