Strona główna » O wydziale » Instytuty » Instytuty » Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie » Wydarzenia » Konkurs Ile jest politologa w politologu - edycja V

Konkurs Ile jest politologa w politologu - edycja V

W dniu 31 maja 2012 r. odbyła się już V edycja konkursu „Ile jest politologa w politologu?”, organizowanego przez Koło „Pro Res Publica” działające na Uniwersytecie Szczecińskim.

W dniu 31 maja 2012 r. odbyła się już V edycja konkursu „Ile jest politologa w politologu?”, organizowanego przez Koło „Pro Res Publica” działające na Uniwersytecie Szczecińskim. Tegoroczna edycja była wyjątkowa z dwóch względów, obchodzony przez nas jubileusz, a także przez gości, którzy zaszczycili nas swą obecnością. Byli to politycy z tzw. pierwszych stron gazet, absolwenci politologii na Uniwersytecie Szczecińskim, mający dzisiaj duży wpływ na polską politykę. Europarlamentarzysta Sławomir Nitras oraz posłowie Grzegorz Napieralski i Joachim Brudziński. To te postaci stanęły do rywalizacji z trzema najlepszymi studentami wyłonionymi we wtorkowym I etapie konkursu: Partykiem Neumannem, Mateuszem Mielnikiem i Michałem Tuczykiem.

Uczestnicy finału musieli odpowiedzieć na 16 pytań, spośród których były te o najcięższym wymiarze gatunkowym, ale także takie, które potraktowano jako dostarczające punkty do końcowego rezultatu. Co ciekawe, z niektórymi kwestiami problemy mieli także sami politycy. Pomimo rywalizacji i walki o jak najwyższy wynik nie zabrakło miejsca dla wzajemnych uprzejmości, a nawet konsultacji nad wyborem poprawnej odpowiedzi, ze strony polityków z różnych opcji politycznych.

Z polityków najlepszym okazał się być Sławomir Nitras, zaś wśród studentów bezkonkurencyjny był Patryk Neumann, zdobywca 18 pkt., zwycięzca V edycji konkursu „Ile jest politologa w politologu”. Nieodłącznym elementem takiej rywalizacji są nagrody, w tym roku bardzo prestiżowe. Poza książkami ufundowanymi przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego – za co im z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a także albumami od samego Jarosława Kaczyńskiego, zwycięzca pojedzie do Parlamentu Europejskiego, gdzie będzie miał okazję poznać jego funkcjonowanie „od kuchni”. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy, a publiczności licznie zgromadzonej przy tej okazji dziękujemy za obecność.

Zdjęcia

Komentarze niedostępne dla tego wpisu kanału.