O instytucie

 

Co będę studiował?
Psychologia jest niezwykle rozległą dziedziną, nauką społeczną, która korzysta nie tylko z własnych badań ale także z dorobku nauk biologicznych, matematycznych oraz humanistycznych. Wybierając Psychologię na US będziesz uczestniczyć w zajęciach, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć i zin­terpretować mechanizmy rządzące funkcjonowaniem człowieka. Zdo­będziesz wiedzę z zakresu zaburzeń zachowania. Zapoznasz się z praktyką psychologiczną w różnych działach psy­chologii stosowanej.
Aktualnie masz możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności: psychologii klinicznej lub społecznej, a jest szansa, że przybędą następne!

Dlaczego u nas?
Profesjonalna kadra dydaktyczno – naukowa, pasjonująca się psychologią i łącząca wiedzę teoretyczną z praktyką; zróżnicowane zajęcia dydaktyczne; Pracownia Testów Psy­chologicznych; Koła Naukowe umożliwiające udział w projektach badawczych i konferencjach. Studia u Nas to nie tylko wiedza teoretyczna, ale też możliwość rozwijania zdolno­ści praktycznych niezbędnych w przyszłej pracy (m.in. w ramach praktyk studenckich).

Kim będę po studiach?
Psychologia to kierunek dla osób otwartych, ciekawych, chcących pracować z ludźmi, dający ogromną satysfakcję i otwierający wiele perspektyw. Psychologowie pracują m.in. w placówkach służby zdrowia, edukacji i oświaty, organizacji i zarządzania, jako „łowcy głów” i trenerzy rozwoju osobistego, w doradztwie zawodowym i rekrutacji, poradniach psychologiczno – pedagogicznych, ośrodkach interwencji kryzysowej, sądownictwie, instytucjach służb munduro­wych, mediach i agencjach reklamowych. Liczba miejsc, w których psychologia się przydaje ciągle rośnie!

Komentarze niedostępne dla tego wpisu kanału.
do góry