Strona główna » Sieć WHUS » Sieć WiFi + terminale multimedialne

Sieć WiFi + terminale multimedialne

W maju 2012 roku na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego uruchomiono bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Zasięg obejmuje budynki wydziałowe przy ulicy Krakowskiej oraz Ogińskiego.
Sieć pracuje w standardach A, G, N (2,4 GHz i 5 GHz)

              

 

Dostęp do Internetu odbywa się przez bezprzewodowe połączenie się z siecią o nazwie "whus-hotspot", a następnie zalogowanie się. Logowanie odbywa się przez podanie nazwy użytkownika i hasła w specjalnym oknie w przeglądarce Internetowej. Jeśli użytkownik jest niezalogowany, okno pojawia się przed przejściem do wywoływanej witryny w sieci Internet. Po zalogowaniu się wyskakuje okienko z statusem połączenia, a użytkownik uzyskuje dostęp do Internetu. Po zakończeniu pracy można się wylogować z sieci klikając na przycisk "log off" znajdującego się na okienku wyskakującym po zalogowaniu.

Możliwe jest samodzielne założenie konta przez rejestrację na stronie w wewnętrznej sieci. Rejestracja polega na wpisaniu w formularzu danych użytkownika i akceptacji regulaminu.
Należy podać swój numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod aktywacji konta.

Korzystanie z sieci wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu .

W przypadku problemów prosimy pisać na adres: admin@whus.pl


Zapraszamy  do korzystania z 14 terminali multimedialnych zainstalowanych na Wydziale Humanistycznym.     

                             

 

     

Bezprzewodowy dostęp do Internetu na Wydziale Humanistycznym powstał w ramach realizacji projektu pt. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez budowę systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z instalacją interaktywnych terminali multimedialnych na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego„ dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013

KIEROWNIK PROJEKTU: KAROLINA NALEWAJ

INŻYNIER PROJEKTU: MGR INŻ. TOMASZ RUDAK

KOORDYNATOR DS. FINANSOWYCH: MGR IRENA BARANOWSKA

Komentarze niedostępne dla tego wpisu kanału.
do góry